International Police Association Sekcja Polska Region Częstochowa

Zgodnie z tradycją Regionu IPA Częstochowa tydzień po zakończonych feriach zimowych dla młodzieży szkolnej wyruszamy na narciarska eskapadę.
W tym roku termin wyjazdu zawierał się w datach 28 luty 3 marzec 2019r. W imprezie wzięło udział 33 osoby w tym członkowie i sympatycy Regionu IPA Częstochowa, ich rodziny i przyjaciele Regionu w tym dzieci i młodzież.
W czwartek o siódmej rano zbiórka na ul. Marysia w Cz-wie, a z uwagi na fakt że termin zbiegł się z tzw. „tłustym czwartkiem”- poczęstunek pączkami dla uczestników imprezy i wyjazd w polskie Tatry. Po zakwaterowaniu w pensjonacie Jaskółka w Małym Cichym, „głodni” jazdy na nartach lub byle czym udaliśmy się grupą na stok w Małym Cichym gdzie spędzaliśmy czas do godzin wieczornych na miłej zabawie na śniegu. W kolejnych dniach korzystaliśmy z tej formy wypoczynku na stokach w Białce Tatrzańskiej oraz Jurgowie. Ponadto w trakcie pobytu skorzystaliśmy z term w Bukowinie Tatrzańskiej. Warunki do zabaw zimowowych znakomite więc nie obyło się bez kuligu z pochodniami oraz wielkiego grillowania w udostępnionej nam przez naszego przyjaciela Stanisława Pawlikowskiego chaty grillowej, gdzie spędzilismy niezapomniane chwile w gronie przyjaciół przy muzyce góralskiej i pysznym jedzeniu. Czas wytchnienia i zabawy zawsze szybko się kończy. Niedziela poźnym wieczorem powrót do Częstochowy ale w znakomitych nastrojach i naładowani energią na następne dni.
Moi drodzy korzystajcie z aktywnego wypoczynku w gronie przyjaciół i ładujcie swoje „akumulatory” na następne dni. Nie da się przecenić spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom imprezy i zapraszam na następne.

 

 

Tekst:   Sławomir Balik

Fotografie:   Uczestnicy imprezy

 

Dane teleadresowe:

SPP KWP K-CE, Częstochowa, ul. Legionów 26, pok. 315

Zebrania zarządu w 1 i 3 środę m-ca w godz. 9.00-12.00 na ul. Legionów 26.
Biuro IPA przyjmuje w środy dwa razy w miesiącu.

Tel. +48 531 787 687
+48 513 105 080

Komunikaty

25 05.2023

Zarząd Regionu IPA Częstochowa zaprasza w dniu 11 czerwca 2023 roku od godz. 10.30 na Piknik Rodzinny który zorganizowany będzie na terenie leśniczówki "Żubrówka" mieszczącej się w Zielonej Górze (42-256 Kusięta 2a) https://goo.gl/maps/Ju4N5ApseyxG92zw7.

Zapewniamy miłą atmosferę, napoje zimne i gorące, dania z grilla, oprawę muzyczną oraz zabawy dla dzieci które także będą mile widziane na spotkaniu. U "najwyższych czynników" zamówiliśmy piękną słoneczną pogodę odpowiednia do zrelaksowania się na łonie przyrody.

Koszt udziału w spotkaniu wyniesie "symboliczne" 20 zł które wpłacić będzie można po dotarciu na miejsce spotkania.

Zapisy przyjmują Sławomir Balik /tel. 531 787 687/, oraz Bogdan Wiśniewski /tel.513 105 080/.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa !