International Police Association Sekcja Polska Region Częstochowa

W dniu 5 maja 2016r. odbył się VIII Marszobieg Prewencji Policji o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach organizowany przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie przy wsparciu i współorganizacji Urzędu Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego, ZZ NSZZ Policji oraz  Regionu IPA  Częstochowa.

Uczestnikami marszobiegu byli policjanci garnizonu śląskiego, Straż Miejska i WKU w Cz-wie oraz uczniowie szkół częstochowskich i osoby cywilne. Łącznie udział w marszobiegu wzięło 105 uczestników.

Cel imprezy to promowanie poprzez wysiłek fizyczny aktywnego stylu życia, promocja zdrowia oraz integracja środowiska służb mundurowych poprzez udział w rywalizacji sportowej.

Dziesięciokilometrowa trasa marszobiegu  prowadziła terenami zielonymi z Przeprośnej Górki w dzielnicy Cz-wy – Mirów wzdłuż malowniczych terenów rzeki Warta do punktu widokowego na Złotej Górze w Częstochowie.

Zwycięzcą VIII marszobiegu został sierż. Łukasz HILDEBRAND z KMP w Katowicach,  drugie miejsce : st.post. Paweł CIEŚLIK z KMP w Katowicach, a na trzecim:  asp. Wojciech BOŻEK z KMP w Częstochowie. Puchar dla zwycięscy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wręczyła Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP K-ce,  podinsp. Joanna Świec – Rajca.

Najlepszą zawodniczką służb mundurowych została Agnieszka JEŻ ze Straży Miejskiej w Cz-wie. Kolejne miejsca zajęły: st.post. Monika NAWRAT z KMP w Katowicach i st.post. Bożena STOLARSKA z KMP w Katowicach. W tej kategorii najlepszej zawodniczce puchar wręczył Przewodniczący Regionu IPA Częstochowa kolega Sławomir Balik.

Wszyscy zawodnicy marszobiegu na mecie otrzymali pamiątkowe koszulki i drobne upominki. Ponadto zawodnicy mogli skorzystać z kuchni polowej serwującej grochówkę, jak również z napoi chłodzących , herbaty  czy kawy.

Dane teleadresowe:

SPP KWP K-CE, Częstochowa, ul. Legionów 26, pok. 315

Zebrania zarządu w 1 i 3 środę m-ca w godz. 9.00-12.00 na ul. Legionów 26.
Skarbnik przyjmuje w każdą środę na ul. Legionów 26 w godz. 9.00-12.00.

Tel. +48 531 787 687
+48 603 881 534

Komunikaty

17 03.2020

Szanowne Koleżanki i Koledzy
 
W wyniku panującej  epidemii w trosce o Nasze zdrowie  informuję ,  że spotkanie Wielkanocne Regionu IPA  Częstochowa  mające   odbyć się   w dniu 27.03.2020r. w klubie TORII  zostaje
 
 ODWOŁANE
 
W imieniu Zarządu  Regionu IPA Częstochowa serdecznie  zapraszam na następne imprezy organizowane przez Nas
 
Z wyrazami szacunku
Sławomir BALIK