International Police Association Sekcja Polska Region Częstochowa

Zarząd Regionu IPA Częstochowa w dniach 27-30 marca 2014 zorganizował dla swoich członków, sympatyków i ich rodzin wiosenną wycieczkę w polskie Tatry.

Miejscem pobytu był pensjonat „Za Lasem" znajdujący się w miejscowość Stasikówka. Miejsce godne polecenia z uwagi na komfortowe warunki, profesjonalną i bardzo milą obsługę, smaczne jedzenie i przystępne ceny pobytu jak również pięknie zaaranżowane miejsce do spędzania czasu na wolnym powietrzu (kaskadowy ogród, wodospady, grille, altanki, huśtawki itp.). W cenie dziennego pobytu było wliczone zakwaterowanie, posiłki jak również korzystanie do woli z basenów termalnych w Szaflarach.

W pierwszym dniu pobytu uczestnicy wycieczki korzystali z atrakcji, które oferował pensjonat m.in. bilard, tenis stołowy, bar, sale wypoczynku.

Następnego dnia rano wybraliśmy do Doliny Chochołowskiej. Po drodze zatrzymaliśmy się na Krzeptówkach gdzie wspólnie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej wyświęcone przez papieża Jana Pawła II. Będąc w dolinie Chochołowskiej jedni na pieszo inni na rowerach przemierzali długą trasę doliny. Warto było trochę się pomęczyć gdyż widoki były niesamowite. Ogromne połacie kwitnących liliowych krokusów wywołujące piorunujące doznania estetyczne.

Po takiej wyprawie odpoczynek na termach w Szaflarach był jak wisienka na torcie niesamowitych wrażeń poranka. Wieczorem wspólne biesiadowanie, śpiewy i tańce do późnych godzin wieczorowo nocnych.

W sobotę wybraliśmy się do Zakopanego. Tam w grupach lub indywidualnie spędzaliśmy czas, na spacerach po Krupówkach, Gubałówce oraz pobliskich szlakach turystycznych. Potem zasłużone leniuchowanie w basenach termalnych. Wieczorem wielkie grillowanie. Ostatniego dnia po śniadaniu czas wolny, a tuż przed wyjazdem skorzystaliśmy z gorącej kąpieli w Szaflarach. W trakcie całego pobytu mieliśmy super słoneczną pogodę.

tekst: Sławomir Balik
fotografie: Andrzej Ulman i Sławomir Balik

Dane teleadresowe:

SPP KWP K-CE, Częstochowa, ul. Legionów 26, pok. 315

Zebrania zarządu w 1 i 3 środę m-ca w godz. 9.00-12.00 na ul. Legionów 26.
Skarbnik przyjmuje w każdą środę na ul. Legionów 26 w godz. 9.00-12.00.

Tel. +48 531 787 687
+48 603 881 534

Komunikaty

17 03.2020

Szanowne Koleżanki i Koledzy
 
W wyniku panującej  epidemii w trosce o Nasze zdrowie  informuję ,  że spotkanie Wielkanocne Regionu IPA  Częstochowa  mające   odbyć się   w dniu 27.03.2020r. w klubie TORII  zostaje
 
 ODWOŁANE
 
W imieniu Zarządu  Regionu IPA Częstochowa serdecznie  zapraszam na następne imprezy organizowane przez Nas
 
Z wyrazami szacunku
Sławomir BALIK